CEREN’İN GİTAR HAYALİNİ BÜYÜKŞEHİR GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRDÜ

CEREN’İN GİTAR HAYALİNİ BÜYÜKŞEHİR GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRDÜ

CEREN’İN GİTAR HAYALİNİ BÜYÜKŞEHİR GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRDÜ
CEREN’İN GİTAR HAYALİNİ BÜYÜKŞEHİR GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRDÜ
CEREN’İN GİTAR HAYALİNİ BÜYÜKŞEHİR GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRDÜ

RAHATSIZLIKLARI BULUNAN CEREN’E, BÜYÜKŞEHİR’DEN SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ

Mersin Büyükşehir Belediyesi, toplumun tüm kesimlerine ve her yaş grubundan yurttaşlara ulaşmaya devam ediyor. Özellikle sosyal hizmetleriyle en ücra mahallede yaşayan vatandaşları dahi yalnız hissettirmeyen Büyükşehir, farklı rahatsızlıkları nedeniyle tedavi gören 13 yaşındaki Ceren’e sürpriz doğum günü partisi gerçekleştirdi.

Tarsus’ta anne ve ablasıyla eski yapı taş binada mütevazi bir yaşam süren Ceren Başgut’a doğum günü pastası hazırlayan Büyükşehir ekipleri, hediyeleri de unutmadı. Ceren’in en büyük hayali olan bir gitara sahip olma isteğini ise Başkan Vahap Seçer yerine getirdi. İlkokul 3. sınıftan bu yana bir gitara sahip olmak istediğini söyleyen Ceren Başgut, “En önemli hayalim buydu. Şimdi hayalim gerçekleştiği için çok mutluyum. Teşekkür ediyorum” dedi.

Koronavirüs (COVID-19) salgını süresince sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergileyerek toplumun tüm kesimlerine ulaşan Mersin Büyükşehir Belediyesi, her birinin farklı hikayesi olan ve yaşadıkları rahatsızlıklar nedeniyle evden çıkamayan her yaş grubundan yurttaşın kapısını çalmaya devam ediyor. Büyükşehir, farklı rahatsızlıkları nedeniyle tedavi gören 13 yaşındaki Ceren’e sürpriz doğum günü partisi gerçekleştirdi. Ceren’in en büyük hayali olan bir gitara sahip olma isteğini ise Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer yerine getirdi.

Ceren’in gitar hayali gerçek oldu

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hayatına dokunduğu kişilerden biri de Tarsus’ta yaşayan 13 yaşındaki Ceren Başgut oldu. Tarsus’ta Şehit Kerim Mahallesi’nde, eski yapı taş binada annesi ve ablası ile mütevazi bir yaşam süren orta son sınıf öğrencisi Ceren’in, tip 1 diyabet ve kalp kapakçıklarında rahatsızlıkları bulunuyor.

Gülen yüzüyle çevresine ışık saçan Ceren’in en büyük hayali ise gitar sahibi olmaktı. Geçtiğimiz günlerde Ceren’in isteğini öğrenen Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, doğum gününün de yaklaşmasıyla hazırlıklara başladı. Büyükşehir ekipleri hazırladıkları doğum günü pastası ile birlikte Ceren’in annesi Dürdane Ösme ve ablası Senem Yaren Başgut’la birlikte yaşadıkları evin kapısını çaldı.

Mumları yanan doğum günü pastasını gören Ceren, büyük heyecan yaşadı. Mumları söndürdükten sonra ise Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in kendisine gönderdiği gitar ve diğer hediyeler takdim edildi. Giysi ve kitap armağanlarını sevinçle alan Ceren, hayallerini süsleyen gitarın da kendisine hediye edilmesi sırasında bu kez sevincini gülücükler saçarak gösterdi.

Anne duygu dolu anlar yaşadı

Kızı Ceren’in küçük yaşlarda yakalandığı hastalıklar nedeniyle tedavi gördüğünü ve özellikle Koronavirüs sürecinde onu koruma adına daha hassas davrandıklarını kaydeden anne Dürdane Ösme, “Sürpriz doğum günü oldukça moral oldu. Özellikle hediyeler verilmesi kızımı daha da mutlu etti. Onun yaşadığı bu mutluluk, dünyalara değer. Başkan Vahap Seçer’e ve tüm arkadaşlara teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu.

İlkokuldan bu yana en büyük hayaliydi

İlkokul 3. sınıftan bu yana bir gitara sahip olmak istediğini ifade eden Ceren Başgut ise, “Gitar çalmak istiyordum. İlkokul 3. sınıftan bu yana en önemli hayalim buydu. Şimdi hayalim gerçekleştiği için çok çok mutluyum. Teşekkür ediyorum” dedi.