Mersin il Sağlık Müdüründen skandal düğün töreni

Mersin il Sağlık Müdüründen skandal düğün töreni

Mersin il Sağlık Müdüründen skandal düğün töreni
 • Reklam Alanı
 • Reklam Alanı
 • Reklam Alanı
 • Reklam Alanı
 • Reklam Alanı
 • Reklam Alanı

Mersin İl sağlık Müdürü Bahçacı’nın skandal ‘Düğün yemeği’ meclis gündemine taşındı:

Mersin Sağlık İl Müdürü Sinan Bahçacı’nın evlenen oğlu için kamusal alanda ‘Düğün yemeği” düzenlemesi ile ilgili soru önergesi verildi. CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, ortaya çıkan Whatsapp yazışmalarından etkinliğin bir düğün yemeği olduğunun anlaşıldığını belirterek, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemi ile TBMM’ne soru önergesi verdi.

HESAP VERMELİDİR
Etkinliğin yapıldığı eski Mersin Devlet Hastanesi Bahçesi’nin çevreden görülmemesi için etrafının siyah perde ile kapatılmasına da anlam veremediğini belirten CHP’li Başarır, “Hiç kimse devletin imkanlarını, devletin personelini kendi kişisel menfaatleri için kullanamaz. Eğer kullanırsa da gerekli kanunlar çerçevesinde hesap vermek zorundadır. Hele hele bir sağlık kuruluşunun müdürlüğünü yapan bir kişinin, Covid-19 vakalarının zirve yaptığı bir süreçte vatandaşlara örnek tutumlar sergilemek yerine, vatandaşların hayatını tehlikeye atacak bir etkinlik düzenlemesi kabul edilir bir durum değildir” ifadelerini dile getirdi.
Söz konusu olayın basına yansımasından sonra İl Sağlık Müdürü Sinan Bahçacı’nın, verilen yemeğin bir düğün yemeği olmayıp personele verilen bir teşekkür/vefa yemeği olduğu, herhangi bir takının söz konusu olmadığı, yemekte kullanılan malzemelerin masrafının tamamen kendisi tarafından karşılandığı ve olayın saptırıldığı yönünde açıklamalarda bulunduğunu hatırlatan Başarır şöyle devam etti:
“Bu açıklamanın ardından, Mersin KHHB ve Başhekimler Whatsapp Grubu yazışmaları ortaya çıkmış, davetin Kamu Hastaneleri Daire Başkanı Serkan Kılınç tarafından yapıldığı, davet yazısında ‘iyi haftalar arkadaşlar, yarın akşam müdür bey yemek verecek. (Oğlunun düğünü nedeniyle). Hızlı bir şekilde hastanemizden katılacak idareci sayısını bildirirseniz. Başhekim, başhekim yard müdür yardımcıları dahil’ denildiği bilgileri yazılı basında yer almış ve Whatsapp yazışmalarının görüntüleri de haberler de yayınlanmıştır.”

BAKAN KOCA’DAN YANIT İSTENEN SORULAR
CHP’li Başarır soru önergesinde şu soruların yanıtlanmasını istedi:

-Haberde yer alan Whatsapp yazışma görüntüleri de dikkate alınarak, yapılan bu etkinliğin bir vefa mı yoksa bir düğün yemeği mi olduğu, yemek masraflarının nasıl karşılandığı ve yemekte kamu personelinin görevlendirilip görevlendirilmediği araştırılmış mıdır? Araştırılmışsa sonuçları ne olmuştur?

-Söz konusu Whatsapp yazışmaları doğru ise Mersin İl Sağlık Müdürü hakkında herhangi bir yasal işlem başlatılmış mıdır? Başlatılmamışsa gerekçeleri nelerdir?

-112 Başhekimliği personelinin düğünde yemek servisi yaptığı ve bu kişinin Koronavirüs testinin pozitif çıktığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise söz konusu yemeğe katılan kişilerde virüs vakası rastlandığında sorumluları kim ya da kimler olacaktır?

-Verilen yemek bir teşekkür ya da vefa yemeği ise etkinliğin yapıldığı alan neden siyah bir perde ile gizlenmeye çalışılmıştır?

-Pandemi nedeniyle 30 Ağustos Zafer Bayramımızın dahi kısıtlı imkânlarla kutlanması yönünde genelgelerin yayınlandığı bir dönemde, böyle bir etkinliğin düzenlenmesine neden göz yumulmuştur?

Kaynak Tanık Haber

 • Reklam Alanı
 • Reklam Alanı
 • Reklam Alanı
 • Reklam Alanı
 • Reklam Alanı
 • Reklam Alanı