TOROSLAR'IN SEMT PAZARLARINDA ÖNLEMLER SIKI TUTULUYOR

TOROSLAR'IN SEMT PAZARLARINDA ÖNLEMLER SIKI TUTULUYOR

TOROSLAR'IN SEMT PAZARLARINDA ÖNLEMLER SIKI TUTULUYOR
TOROSLAR'IN SEMT PAZARLARINDA ÖNLEMLER SIKI TUTULUYOR

Toroslar Belediyesi, halkın sağlıklı ve güvenli bir şekilde alışveriş yapabilmeleri için ilçedeki  semt pazarlarında gerçekleştirdiği denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

 

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında; temizlik ve hijyenin yanı sıra maske, eldiven kullanımı, sosyal mesafe ve el ile ürün seçilmemesine yönelik esnafa ve vatandaşlara uyarılarda bulundu.

 

Söz konusu denetimlerde pazara gelen vatandaş ve esnafın ateş ölçümleri de yapılarak önlemler sıkı tutuluyor. Ekipler aynı zamanda satışa çıkarılan tüm sebze, meyve ve diğer temel gıdaların fiyat etiketlerini de kontrol etti.

 

Uygulamalardan dolayı memnuniyetlerini dile getiren ilçe sakinleri ise belediye ekiplerine teşekkür etti.

 

"Virüsten Korunmanın En İyi Yöntemi Tedbirlere Uymak"

 

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, halk sağlığını korumak adına semt pazarlarında gerçekleştirdikleri denetimleri en üst seviyeye çıkardıklarını söyledi.

 

"Bu virüsten korunmanın en iyi yöntemi tedbirlere harfiyen uymak" diyen Başkan Yılmaz; "Pazar yerlerimizi düzenli olarak temizleyerek dezenfekte ediyoruz. Özellikle semt pazarlarında sosyal mesafeye dikkat etmek, maske kullanmak ve kuralları dikkate almak halk sağlığı açısından büyük önem arz ediyor. Bu nedenle semt pazarlarımızda gerçekleştirdiğimiz denetimlerimizi sıkı tutuyoruz. Vatandaşlarımıza ve esnafımıza uyarılar konusundaki hassasiyeti için teşekkür ederiz. İnşallah bu süreci el birliğiyle en kısa zamanda atlatacağız" ifadelerini kullandı.