'3 OCAK MERSİN'İN KURTULUŞU' KONULU ŞİİR YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLER BELLİ OLDU

'3 OCAK MERSİN'İN KURTULUŞU' KONULU ŞİİR YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLER BELLİ OLDU

'3 OCAK MERSİN'İN KURTULUŞU' KONULU ŞİİR YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLER BELLİ OLDU

'3 OCAK MERSİN'İN KURTULUŞU' KONULU ŞİİR YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLER BELLİ OLDU

 

Toroslar Belediyesi tarafından 3 Ocak Mersin'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99'ncu yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen '3 Ocak Mersin'in Kurtuluşu' konulu şiir yarışmasında dereceye girenler belli oldu.

Mersin ve ilçelerinin yanı sıra Türkiye'nin 32 şehrinden toplam 79 eserin katıldığı yarışmanın sonuçları yapılan jüri değerlendirmesi sonucunda açıklandı.

 

Mersin Yazarlar Derneği (MEYAD) ile birlikte her yıl geleneksel olarak organize edilen yarışmada bu yıl birinciliği Mersin Yenişehir İlçesinden Abdullah Coşkun göğüsledi. İkinciliği, Mersin Tarsus İlçesinden Mevlüt Yavuz alırken, yarışmanın üçüncüsü ise Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinden Mustafa Sade oldu.

 

Dereceye girenlerin isimleri ve şiirleri, Toroslar Belediyesi'nin resmi web sitesi olan www.toroslar-bld.gov.tr adresinden ilan edilirken, birinciye tam altın, ikinciye yarım altın ve üçüncüye ise çeyrek altın verilecek.

 

Başkan Yılmaz, Yarışmacıları Tebrik Etti

 

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Türkiye genelinden yarışmaya katılan tüm yarışmacılara teşekkür ederek, dereceye girenleri tebrik etti.

 

Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşu sırasında verilen mücadeleyi anlatmak ve yeni nesillere tarih şuuru aşılamak amacıyla organize edilen yarışmaya katılımın yüksek olmasının gurur verici olduğunu belirten Başkan Yılmaz; "Ülkemizin dört bir yanından yarışmamıza katılarak Mersinimizin kurtuluş mücadelesini şiir satırlarına döken tüm hemşehrilerimize, yarışmaya katkı veren Mersin Yazarlar Derneğimize ve bir birinden güzel eserleri değerlendiren kıymetli jüri üyelerimize teşekkür ediyorum" dedi.

 

Milli birlik ve beraberliğin önemine de vurgu yapan Başkan Yılmaz; "Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Mersinliler, Mersin’e sahip çıkınız!” diyerek seslendiği bu cennet şehri  birlik, beraberlik içerisinde devraldığımız noktadan daha da yukarılara çıkararak yeni nesle bu şuuru aktarmaya devam edeceğiz. Emanete sahip çıkmak hepimizin boynunun borcudur. Vatan ve millet uğruna bedenlerini siper eden, candan geçen, yardan geçen, serden geçen, bir hilal uğruna hayattan geçip manevi muhafız ve kılavuzumuz olan aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum" diye konuştu.