AKDENİZDE ASFALT SERİMİ VE KALDIRIM YENİLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

AKDENİZDE ASFALT SERİMİ VE KALDIRIM YENİLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

AKDENİZDE ASFALT SERİMİ VE KALDIRIM YENİLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Akdeniz Belediyesi, ihtiyaç duyan mahallelerde soğuk asfalt (sathi) kaplama, kilit taşı ve kaldırım yenileme çalışmalarıyla vatandaşların hayatını kolaylaştırmaya, ilçenin çehresini değiştirmeye devam ediyor.

Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, hazırladıkları plan ve program kapsamında, merkez-kırsal ayırımı yapmadan ihtiyaç duyan her mahallede soğuk asfalt (sathi) serim çalışması, asfalt yama, kilit taşı ve kaldırım yenileme ve tamir çalışmalarıyla vatandaşların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.

Kent merkezinin yanı sıra, kırsal bölgelerde de çalışmalarını yoğunlaştıran ekipler, bu kapsamda Şevket Sümer Mahallesi’nin farklı sokaklarında çökme yaşanan yerlerde asfalt kaplama ve yama çalışması yaptı.

Huzurkent Gazi Mahallesi Kanal-2 Sokak üzerindeki kaldırımları kilit taşlarını yenileyen ekipler, Anadolu Cam Sanayi ile ÇİMSA arasında, Fabrikalar Sokağı olarak bilinen bölgede asfalta serimi için trimerle söküm işlemi yaptı.

Öte yandan Bekirde, Sarıibrahimli, Hebilli ve Yanpar mahallelerinin yollarında da soğuk asfalt çalışması; Müfide İlhan Mahallesi’nde de asfalt yama çalışması yapan ekipler, Mithat Paşa ile Güneş mahallelerinin muhtelif sokaklarında da kilit taşı ve kaldırım tamiratı çalışması gerçekleştirdi.