GÖZLÜĞÜ KIRILAN ÖĞRENCİYE BAŞKAN GÜLTAKTAN JEST

GÖZLÜĞÜ KIRILAN ÖĞRENCİYE BAŞKAN GÜLTAKTAN JEST

GÖZLÜĞÜ KIRILAN ÖĞRENCİYE BAŞKAN GÜLTAKTAN JEST

 Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, gözlüğü kırılan 14 yaşındaki Muhammed Furkan için talimat vererek önce hastaneye götürülmesini sağladı; ardından Teker'i evinde ziyaret ederek gözlük hediye etti. Başkan Gültak, "Liselere Geçiş Sınav'ına (LGS) hazırlanan kardeşimize destek olmak boynumuzun borcudur. Muhammed Furkan'a eğitim hayatında başarılar diliyorum" dedi.

Gündoğdu Mahallesi'nde yaşayan Muhammed Furkan Teker, gözlüğünün kırılması üzerine Akdeniz Belediyesi'nin sosyal medya hesabından Başkan Mustafa Gültak'a mesaj attı. Sınava hazırlandığını  ve tam kapanmadan dolayı çözüm bulamadığını ifade eden Teker, Başkan   Gültak'tan  yardım istedi. Mesaja kayıtsız kalmayan Gültak, küçük çocuğa bir jest yaptı.

Teker; "Akdeniz Belediyesi ekipleri hemen ilgilendi"

Muhammet Furkan Teker gözlüğünün kırıldığını söyleyerek, " Gözlüğüm kırıldığı için bulanık görüyordum. LGS'ye hazırlanıyorum. Bu yüzden ne yapacağımı bilemedim. Akdeniz Belediyesi'nin sosyal medya hesabından Başkanımıza mesaj attım. Sağ olsunlar hemen geri dönüş yapıp ilgilendiler. Bizi alıp önce hastaneye götürdüler. Daha sonra Gözlük aldılar. Bugün de başkanım evimize oturmaya geldi. İlgisi ve hediyeleri için Başkanıma çok teşekkür ederim" dedi.

Gültak; "Sağlık ve eğitim bizim kırmızı çizgimizdir"

Başkan Gültak'ın talimatı üzerine Muhammed Furkan Teker, önce göz doktoruna götürüldü; ardından  gözlüğünün alınması sağlandı. Teker'i evinde bizzat ziyaret ederek yeni gözlük hediye eden Başkan Mustafa Gültak, "Kardeşimiz, sosyal medyadan bana ulaştı. Gözlüğünün kırıldığını ve tam kapanma sürecinde çaresiz kaldığını söyledi. LGS'ye hazırlandığını da duyunca vakit kaybetmeden ekip arkadaşlarıma talimat verdim. Hem sağlık hem de eğitim bizim kırmızı çizgimizidir" dedi.

"Akdeniz'deki çocuklarımızın eğitim hayatında her daim yanlarındayız"

Başkan Gültak, eğitimin önemine vurgu yaparak, "Akdeniz'deki çocuklarımızın eğitimine oldukça özen gösteriyoruz. Öyle ki bununla ilgili olarak bilindiği gibi kısa süre önce Akdeniz Eğitim Akademisi projemizi hayata geçirdik. Muhammed Furkan kardeşimize de akademimizin LGS Hazırlık Seti başta olmak üzere, satranç takımı ve belediyemizin ilk yayını olan Hamidiye Kışlası kitabını hediye ettik. Akdeniz'deki tüm çocuklarımızın eğitim hayatında her daim yanlarındayız.  Muhammed Furkan'a da başarıların devamını diliyorum" ifadelerini kullandı.