İyi Parti'den İstifalar sürüyor.

İyi Parti'den İstifalar sürüyor.

İyi Parti'den İstifalar sürüyor.

    Geçtiğimiz günlerde İyi Parti Mersin İl başkanlığı görevinden istifa eden Alican Özbayrak'tan sonra şimdi de İyi parti Mersin İl başkan yardımcısı Adem Burçin Özcan da görevinden istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Mersin sevdalısı olan hayatının büyük bir bölümünü Mersin için harcayan Sayın Özcan şunları söyledi. " Bir Mersinli olarak, yüreğimde Mersin, Mersin'e sahip çıkma, Mersini koruma, Mersinliyle birlikte yürüme, paylaşma, yardımlaşma gayreti ile yola çıktım. Mersinin zengin olmayan, para ve makam ile yükselen ve yükseldiği yerde mersini unutup esnaf ziyaretinde bir bardak çay içip otel salonlarında yapılan yemekli toplantılar sonunda gidenleri eleştirdim. Siyasete girmeye karar verdiğimde yeni bir oluşum olmakla milli ve temiz siyaset anlayışının esas alındığı İyi parti ile yola çıktım. Bu kararımda en büyük etkenlerden birisi İyi partinin siyaset arenasında yer alan en genç parti olması ve hep dışlanan, yürekli siyasetçileri bir arada tutmasıydı.... İl başkan yardımcısı olarak İyi partide siyasete başladım. Ülkemizin demokrasi ye sözde değil özde ulaşmak düsturu ile yanıp kavrulan siyasi geleneği içerisinde yer edinmek ve demokrasiyi özde benimsemek en büyük ülkümdü. Bana çok şey kattı; dostluklar edindim, tecrübe edindim. Bütün bunların yanında tv ve basında yapılan demokrasi vurgusunun, toz pembe yaşamların aslında ne kadar farklı olduğunu gördüm. Gelecek adına, aydınlık yarınlar adına yapılan eleştirinin, eleştirilenin nazarında çekilmiş bir kılıç gibi adledildiğini gördüm. Herkes gibi gördüğüm lüzüm üzerine demek yada bombalamak kolaydır. Ben bunu yapmak, kolaya kaçmak istemiyorum. Evet bu durum bir lüzüm haline geldi ama bunu bu kadar basitçe söyleyip çıkmak, uğruna mücadele verdiğim demokrasiye ihanet olacaktır. Kurulurken ötekilenen insanların bir araya geldiği bu oluşum, bir cenahta dışlanan, aradığını bulamayan kişilerin bir sığınağı haline gelmiştir.
    Ülkemizin dünyayı kendi çiftliği zanneden ABD nin ve onun oyun ortaklarının elinde bulundurduğu ekonomik gücün tehdidi altında inlediği, içeride bu emperyalist güçlerin avanesi olan kişilerin ortalığı karıştırdığı bir ahval içerisinde iken! çözüm üretmek, çözümü anlatmak yerine, kendi içindeki kumpasları görmezden gelip, sessiz kalır iken; sürekli kötüleyen, kötümser bir politika izlemeyi alışkanlık haline getiren bir siyaseti kabul etmem mümkün olmadığından, şuan bulunduğum konumdan bir süre uzaklaşmam kanaati oluşmuştur. Bu kanaatle İyi partiden istifa ediyorum. Tekrar vurgulamak isterim ki bu kararım da ülkemiz siyasi durumuna karşı alınması gereken bir yeksenak tavır zaruri iken ayrışmak yolunu seçen siyasiler etkili olmuştur.
Nasıl bu yola çıkarken gayem, Mersin ve artık fosileşmiş siyasi anlayışı yıkmak ise bu gayenin devam ettiğini bildirmek isterim. Bana desteğini esirgemeyen hep yanımda olan eşim başta olmak üzere arkadaşlarıma, dostlarıma, Mersinimize teşekkür ederim. Unutmayalım; Mersin'de hâla tüten Yörük ocakları mevcut...
"