Mersin'in Konuştuğu Mucize, 112 Görevlileri Hayata Bağladı

İşte Mersin'de gün boyu konuşulan mucize olayın detayları...

Mersin'in Konuştuğu Mucize, 112 Görevlileri Hayata Bağladı

Mersin, gittikleri bir doğum vakıasında ölü doğan bebeği üstün çaba sonucu tekrar hayata döndüren ambulans ekibini konuşuyor.

Olay geçtiğimiz gün Toroslar İlçesine bağlı Sağlık Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre Sağlık mahallesindeki bir doğum vakasına gönderilen 112 Sağlık Ambulans ekibinden olan Paramedik Yavuz Selim Turan, Acil Tıp Teknisyeni Tuğba Yıldız Çınar ve ambulans şoförü Muhammet Özen, başlayan doğum eylemine müdahele etmeye başladılar.

Ters olarak doğan bebeğin nefes almadığını fark eden 112 görevlisi Tuğba Yıldız Çınar, bebeğe yaklaşık 10 dakika boyunca müdahale ederek tekrar hayata döndürüp bir mucizeye gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili Mersin Haber’e  konuşan bebeğin babası Bayram Tunçbilek yaşadığı olayı şu şekilde anlattı, “ Sabaha karşı saat 04:30 sıralarında eşimin doğum sancısı başladı ve biranda çocuğun ayağı geldi ve bende hemen 112’yi aradım. Kısa süre içerisinde gelen 112 görevlileri ters gelen çocuğu doğurttu. Fakat doğan kızım yaşamıyordu. Allah razı olsun ambulans hemşiresi olan Tuğba Yıldız Çınar, çocuğumu hayat döndürmek için gözyaşları içerisinde büyük çaba sarf etti. Yine aynı şekilde Yavuz Selim Turan ve şoför Muhammet Özen de çocuğumu tekrar yaşatmak için insan üstü bir çaba sarf ettiler. Yapılan yoğun çaba sonucu çocuğumu tekrar hayata döndürüldü. Tekrar nefes alan bebeği hemşire Tuğba Yıldız Çınar üzerinden çıkardığı kendi montunu bebeğe sararak ambulans ile hastaneye götürdü. Şimdi kızım tedavi altında” dedi.

Kızının adını, onu hayata döndüren 112 Sağlık görevlisi Tuğba Yıldız Çınar’ın adı koyduğunu söyleyen baba Tunçbilek, “Allah razı olsun, Tuğba hanım ve diğer görevliler olmasaydı şimdi eşim ve kızım yaşamıyor olabilirdi. Amam onun o çabası sayesinde şimdi ikisi de hayattalar. Kızımızın adını da ambulans hemşiresi Tuğba ablanın ismini verdik. Tuğba hanımı, Yavuz ve Muhammet beyi görmek ve onlara teşekkür etmek istiyorum” şeklinde konuştu.