AKDENİZDE HER ŞEY TEMİZ VE SAĞLIKLI BİR KENT İÇİN

AKDENİZDE HER ŞEY TEMİZ VE SAĞLIKLI BİR KENT İÇİN

AKDENİZDE HER ŞEY TEMİZ VE SAĞLIKLI BİR KENT İÇİN

Akdeniz Belediyesi, temiz ve sağlıklı çevrenin korunup sürdürülmesi hedefi ve Koronavirüs salgını ile mücadelesinde, ilçe genelinde temizlik ve hijyen çalışmalarına aralıksız devam ediyor.


Akdeniz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde temizlik ve pandemiye karşı dezenfekte çalışmalarının yanı sıra; çöplerin ve inşaat atıklarının toplanması, çöp konteynırlarının yıkanıp sterilize edilmesi hizmetine; merkez-kırsal mahalle demeden gece-gündüz devam ediyor. 
Ekip sayısı, araç ve ekipman açısından güçlendirilen Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nce; Çok Amaçlı Çöp Aracı (ÇAÇA), büyük boy yol süpürge aracı ve Çöp Taksiler yardımıyla ilçe genelinde temizlik çalışmalarına 7/24 ve gece-gündüz demeden kesintisiz devam ediyor. 
Ekipler; çevre temizliğinin sağlanmasının yanı sıra, Koronavirüs salgınıyla da aralıksız sürdürdüğü mücadele kapsamında, hastane ve okul bahçelerini, parkları, cami ve türbe bahçelerini, pazar kurulan sokakları temizleyip dezenfektanlı su ile yıkıyor, çevreyi çöp ve atıklardan arındırıyor. 
Diğer yandan, mahallelerde bulunan ve zaman içerisinde eskiyip ömrünü tamamlayan çöp konteynırları da makine ikmal sahası içerisinde, belediye personeli tarafından tamir ediliyor veya yenisiyle değiştiriliyor.